Jdi na obsah Jdi na menu
 


X-23

 

Obrazek


Skutečné jméno: Laura Kinney

Přezdívky: dříve Captain Universe, Laura X, Talon

Občanství: U.S.A.

Povolání: dobrodruh, studentka, bývalý vrah, prostitutka

Místo narození: The Facility, poloha neznámá

Identita: tajná

Známí příbuzní:

Sarah Kinney (náhradní matka, mrtvá)

James Howlet – Wolverine (genetický předek) 

Tým

X-Force, dříve New X-Men (žák týmu), Xavier Institut  Student Body, The facility,

 

Vzdělání: domácí učení

 

Barva očí: zelená

Barva vlasů: černé

 Výška: 1,7 m

Váha: 66,7 kg

 

Poprvé se objevila v :

NYX #3 (2004)

 

Obrazek

Schopnosti
X-23 má schopnost regenerace poškozených nebo zničených oblastí své buněčné struktury v nadlidské rychlosti, která se rozmanitě rídí podle vážnosti zranění, která utrpí. Navzdory svému hojivému faktoru X-23 není nesmrtelná. Zranění s následkem ztráty životně důležitého orgánu, nebo ztráta velkého množství krve jsou potenciálně smrtelná. Přirozený léčebný faktor X-23 jí také poskytuje odolnost vůči jedům a většině drog, zvýšenou odolnost vůči nemocím a únavě způsobené fyzickou činností. Proto její výdrž, hbitost a reflexy jsou zvýšené. X-23 také má nadlidsky ostré smysly dovolující jí vidět a slyšet věci ve velké dálce. Je schopná rozpoznat lidi a objekty podle vůní, dokonce jestli tato osoba nebo objekt je skrytý, může používat tyto zvýšené smysly při stopování každé bytosti s působivým úspěchem.

Kostra X-23 obsahuje dva stažitelné kostěné drápy v každé ruce a jeden v každé noze umí je vytáhnout a stáhnout zpět vůlí. Tyto drápy jsou uloženy pod kůží a svaly. Vatažení jí způsobí roztržení kůže a krvácení, ale zranění se rychle uzdraví. X-23 může vytáhnout každý dráp samostatně, ačkoli musí držet své zápěstí a nohy přímo v momentu vysunutí drápů. Drápy jsou přirozeně rovnější a tvrdší než normální lidské kosti a jsou pokryté adamatiem dovolující X-23 sekat skrz většinu tkání a přírodních materiálů.

Pravděpodobně protože X-23 je klon mutanta Wolverina bude jí také léčivý faktor poskytovat prodloužený život.

Díky jejiímu rozsáhlému tréninku v tajné operaci je X-23 je mistr různých bojových umění a expert na atentátní techniky.

Obrazek

Původ
Když se super tajný projekt pokusil obnovit originální experiment Weapon X, který zahrnoval nezkrotného mutanta Wolverina, který selhal, nepodařilo se zajistit testovací subjekt, který by mohl přežít propojení s prakticky nerozbitným kovem Adamantiem do své kostry. Při hledání nového směru projektu, vedoucí projektu Martin Sutter, vybral slavnou genetičku mutantů Sarah Kinney a dal jí za úkol vytvoření klonu. Použitím jen dostupného genetického vzorku od Wapon X, který byl poškozen, oni nebyli schopni zachránit chromozom Y po 22 pokusech. Kinney pak navrhla aby vytvořili ženský klon, a ačkoli byla její žádost zpočátku odepřena, ona šla jistě dál a vytvořila životaschopný ženský subjekt, s výzvou Suttera aby to znovu zvážil. Navzdory odporu od svého žáka doktora Zandera Rice, který byl povýšen po smrti Riceova otce, který byl zabit zvířecím Wolverinem originálním projektem Weapon X, Sutter dovolil Kinney pokračovat. Jako pomstu za její neposlušnost, Rice přinutil Kinney aby byla náhradní matka a porodila klon, dala mu jméno "X-23".

X-23 vyrostla v zajetí, trénovala v budoucí zbraň. Kinney se snažila zajistit dítěti zdání lidství, ale její úsilí se zdálo marné. Po 7 letech, Rice měl X-23 vystavit nemoci z ozáření s cílem urychlit aktivaci jejího genu mutanta, než násilně vytáhl její drápy a pokryl je Adamantiem. Dále Rice vytvořil chemickou sloučeninu, kterou nazval "spoušť vůně"(triggert scent), který poslal X-23 do nedobrovolné zběsilé zuřivosti. O tři roky později, byla X-23 poslána na svou první misi zabít kandidáta na prezidenta. Následovaly další početné mise, služby X-23 byly prodány zájemci s nejvyšší nabídkou, jako výsledek zůstala citově nevyzrálá a opuštěná. Rice ve snaze pomstít vraždu svého otce, opustil X-23 na zvláště nebezpečné misi, alr přežila proti zdrcující převaze a zvládla návrat do zařízení.

Nakonec Rice přesvědčil Suttera aby kontrolu nad programem předal jemu, pak tajně přikázal X-23 aby zabila Suttera a jeho rodinu. Poté, Rice odhalil Kinney místnost s tucty inkubačních zámotků obsahující ženské klony, než ji vyhodil. Před odchodem ze zařízení s X-23, jí Kinney dala poslední misi - zničit zámotky a zabít Ricea. Avšak Rice byl schopný vykonat pomstu i ze záhrobí,jako dřív ji vystavil X-23 spouštěči vůně, který  vyvolal u  X-23 záchvat vzteku, který způsobil smrt její matky. Když ležela umírající dala X-23 jméno Laura.

X-23 se vynořila o dva roky později v New Yorku, byla nalezena na ulicích pasákem, který se jmenoval Zebra Dady, který ji vzal dovnitř a zaměstnal jako prostitutku. Během té doby se zdálo, že X-23 trpí sebepoškozováním. Povrchově se řezala svými vlastními drápy, když byla ve špatné situaci. Také se zdálo, že trpí nějakými problémy osobnosti, které obvykle potlačovala a neschopností se vymanit ze spárů Zebra Dady. X-23 přišla k rozumu když se setkala s Nixon Kiden, mladou mutantkou schopnou zmrazit čas v okamžiku, kdy hrozí nebezpečí, spolu s Kideiný učitelem zachránili další mladou mutantku, divokou Catianu před rozzuřeným davem. Zebra Dady vypátral X-23,ale s pomocí přátel a nově nalezeným mutantem Felonem byli gangsteři Zebra Dadyho poraženi. X-23 ho pak zabila a zachránila životy svých přátel. X-23 pak přijala práci v klubu mutantního stylu Wannabeeho nočním klubu v mutantní části města New York. Tam zachránila život dceři mafiánského bossa Dona Parisi před gangem kriminálníků, které zabila. Do smrtí se bezděčně zapojil Wolverine, vyzval své kolegy z X-Men aby to prozkoumali. X-23 instinktivně na první potkání napadla Wolverina ale on ji nakonec uklidnil a ona odvedla X-Meny k Parisově dceři. Potom co pomohla X-Menům proti Parisovu super silnému mutantnímu vymahači Geechovi, uprchla X-23 z místa činu. Později se vrátila aby pomohla X-Menům  zachránit oběti autonehody, poté byla zapsána na X-Menský Xavierův institut.

X-23 se brzy stala velmi ochránářská vůči Wolverinovi, napadla svého kolegu Bishopa poté co porazil Wolverina na tréninku. Také sledovala Wolverina na bezpečnostních monitorech v Sídle. Během jednoho takového sledování pobídl X-23 energetický nárůst k vyšetření. Setkala se s Spider-manem jako zdrojem signálu, X-23 si ho spletla s nepřítelem a zaútočila. Dvojice se nakonec spojila k záchraně mladého mutanta Paula Petersona před obrněným Avengerem z alternativní reality Iron manem. Příchod hrdiny Kapitána Ameriky a super špionky Black Widow pomohl zvrátit vývoj. X-23 pak tajně následovala Wolverina na jeho šetření podivných aktivit v Kandských skalistých horách. Přepadl ho Hauk´ka, vyvinutým Saurianem ze Savage Landu, X-23 se podařilo uniknout a varovat X-Meny. X-23 a X-Meni přicestovali do Savage Land a spojili se s tamním lordem Ka-Zarem a jeho spojenci Savage Land mutates aby zabránili Hauk´ka zničit lidstvo  ovládnutím počasím manipulující X-Menky Storm. 

Někdy později se X-23 objevila ve dvou dalších X-titulech bez svých přátel. Byla obviněna z vraždy čtyř lidí, které zkoumali Wolverine a jeho kolegové X-Meni. (byla za vraždy zodpovědná protože oběti surově napadly mladou ženu) Po krátkém konfliktu s mutanty hrdiny se k nim X-23 přidala a žila v Xavierově institutu. Neměla téměř žádné sociální dovednosti, takže jí Wolverine pomohl přizpůsobit se novému životu. Zdá se, že se spřátelila se Shadowcat, Psylocke a Rachel Summers. X-23  byla oslovena kosmickou Uni-Power v naději specifického využití její schopnosti uzdravení. I když se zpočátku bránila pokusům spojení, byla neochotná i když ji to prosilo, nakonec souhlasila že pomůže a stala se na nějakou dobu Captain Universe.

Po učincích M-Day byla X-23 jedním z mála studentů, kteří neztratili svoje schopnosti. Bezmocní zaměstnanci a studenti byli posláni domů, nicméně jejich autobus byl bombardován náboženským anti mutantním fanatikem reverendem Williamem Strykerem. Následně se Emma Frost s přeživšími studenty zapojila do rvačky a ty které považovala za nejlepší přidala do nového tréninkového X-Men týmu. Přes pokusy Frostové ji vynechat byla X-23 mezi těmito studenty. 

Krátce po útoku Strykera na bývalé mutanty studenty, slyšela X-23 Dust mluvit o Icarus, který uprchl do Sídla. Dust se měla setkat s Jay, ale Laura jí řekla, že je past a musela vyřadit svou spolubydlící aby byla v bezpečí. Oblékla si oblečení Dust a šla na Strykerovo setkání a byla zastřelena. Po několika minutách léčení a předstírání že je mrtvá se Laura vrátila do Sídla pomoct dorazit Strykera a jeho gorily.

Lauře se dostalo od týmu více úcty kvůli její roli v zastavení Strykera ve, kterém sama zabila tři Purifiers. Následně se spojila se svými přáteli využila svůj lepší sluch aby pro ně zjistila co se stalo s Icarus, dozvěděla se, že Stryker ho zabil.

Poté co obdrželi tísňové volání od Forge , X-23 s týmem jeli do Dallasu aby ho zachránili před Sentinelem Nimrodem. V zoufalé bitvě se jí podařilo proniknout svými drápy dovnitř stroje což způsobilo Sentinelovu porážku. Ona byla v bitvě zraněna a nemohla se sama vyléčit. Ve snaze zachránit X-23, Julian přetížil své telekinetické schopnosti  s pomocí Emmy Frost spěchali zpátky do Sídla, kde ji uzdravil Elixir. Jak Helion získal zpět svou sílu, zjistil že je jeho level síly zvýšil, Laura ho hlídala. Emma Frost Lauru konfrontovala a požádala ji aby opustila školu, protože její spouštěcí vůně ji dělá každému v institutu nebezpečnou i Julianovi. Jejich rozhovor byl zkrácen Cessily (Merkur), která přišla hájit Lauru. Cessily přemluví Lauru  aby šly na kafe a promluvily si o Lauřeně zamilovanosti do Julia. Nicméně kavárna byla napadena Kimurou  a jejími přisluhovači, Laura si myslela, že jdou po ní ale ve skutečnosti šli po Cessily. 

Laura se vrací zpátky do Xavierova institutu, když ji Helion přeruší když se připravuje k útoku proti zařízení. Informuje ji, že jde s ní. Dvojice najde úkryt, kde Laura vyslýchá muže na zbraňovém stanovišti. Po zjištění informací, které potřebuje ho X-23 střelí do hlavy. Julian je šokovaný a říká jí, že zabíjení už nebude součástí jejich výslechů, X-23 mlčí a oba pokračují v pátrání po zařízení. 

 

Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * * * * *    
Síla * * * * * * *
Rychlost * * * * * * *
Výdrž * * * * * * *
Projekce energie * * *        
Bojové schopnosti * * * * * * *

 

 

Obrazek

 

 x-23transparent.jpgx-23-profile.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:10)

www.zarabanienanete6.webnode.sk

...

(Nocturne, 18. 8. 2009 18:12)

http://marvel.com/universe/Viper_%28Madame_Hydra%29 ale je to anglicky :-(

muzu se zemtat

(TOMAS, 13. 8. 2009 11:45)

muzu se zeptat kde najdu nejaky obrazky a informace o madam hydra dekuji predem

Fakt dost dobrý

(Phoenix, 20. 7. 2009 15:05)

no super ale ted jsem si četl komentáře a prý máš plnou pamět ale kdyby to bylo jinak tak zkus najít prosím ještě Bishopa a Pyra .Moc díkes tady tzhle stránku si dám do oblíbených.xD

Normálka

(Jessi, 16. 7. 2009 18:13)

JJ goood stránky. Jen ty obrázky jsou přes zahraniční google. A to je trošku na hovno.

stránky

(Nocturne, 24. 5. 2008 23:26)

to sem našla různě po internetu aj na zahraničních stránkách

Super stránky

(Laura, 24. 5. 2008 13:32)

Ahoj, máš užasný stránky, ráda to čtu, zajímalo by mě, kde bereš ty obrázky.
Určitě přidej další členy, líbí se mi ty tabulky na hodnocení.