Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wolverine

Obrazek

 

 

Skutečné jméno: James Howlett

Přezdívky: Logan, dříve Weapon Ten, Mutate 9601, Jim Logan, Patch, Canucklehead, EmilioGarra, Weapon Chi, Weapon X, Experiment X, Agent Ten, Canada, Wildboy, PeterRichards, a mnoho dalších  

Identita: Tajná

Povolání: dobrodruh, Instruktor, dříve barman, chvastoun, špion, vládní agent, žoldák, voják, námořník, horník

Občanství: Canada, Japan, Madrripoor

Místo narození: Alberta, Canada

 

Známí Příbuzní

John Howlett (otec, mrtvý)

Elizabeth Howlett (matka, mrtvá)

John Howlett Jr. (bratr, mrtvý)

Viper – Madam Hydra (Ex manželka)

Amiko Kobayshi (pěstounská dcera)

Erista (syn)

Laury Kinney X-23 (klon)

Daken (syn)

Itsu (manželka, mrtvá)
 

Tým

X-men,Avengers, dříve Horsemen of Apocalypse,Fantastic Four, Secret Defenders, Clan Yashida, Department H, Alpha Fight, Departmen K, Team X, Team Weapon X, Devil's Brigade, Canadian Army

Vzdělání: soukromý učitel

 

Barva očí: Modré

Barva vlasů: Černé

Výška: 1,60 m

Váha: bez Adamantia 88,5 kg

          s Adamantiem 136,1 kg

 

Poprvé se objevil:

(as Wolverine, cameo) Incredible Hulk  # 180 (1974)

(as Wolverine, fully) Incredible Hulk # 181 (1974)

(as Patch) Marvel comics Presents #1 (1988)

(as Weapon X) Marvel comics Presents # 72 (1991)

(as Death) Astonishing X-men # 1 (1999)

Obrazek

 

 

Schopnosti

Wolverine je mutant, který má schopnost regenerovat poškozené nebo zničené části své buněčné struktry v míře mnihem větší než je lidská. Rychlost s jakou tento léčivý faktor pracuje se pohybuje v přímé úměře s závážností poškození, které Wolverine utrpí. Například se dokáže plně uzdravit z běžné střelné rány do nedůležité části svého těla během několika minut, ale trvalo mu téměř dva měsíce se zotavit ze zranění v souboji s lordem Shingem, jenž měl meč jenž prošel skrz jeho tělo.


Wolverinovo přirozené uzdravování mu také poskytuje domělou imunitu vůči jedu a většině léků, jakož i zvyšuje odolnost proti nemocím. Například je pro něho téměř nemožné stát se opilým, když pije alkohol. Také má omezenou imunitu proti únavové otravěvýtvářené tělesnou aktivitou, proto má větší výdrž než normální člověk. Jeho obratnost a reflexy jsou podobně rozšířené.

Kromě toho Wolverinův hojivý faktor mu prodlužuje život tím, že zpomaluje účinky stárnutí. Ačkoli je přes sto let starý je zdravý afyzicky fit, jak muž v nejlepších letech.

Wolverine má rovněž nadlidsky ostré smysly, to ho dělá schopným vidět věci na maximální vzdálenost, větší než normální člověk. Jeho sluch je vylepšen podobným způsobem, je schopný rozeznat osoby a věci podle pachu, a to i v případě, když je osoba nebo oběkt skrytý. Wolverine může používat tyto zesílené smysly ke stopování všech stvoření s impozantním úspěchem.

Wolverinova kostra obsahuje šest stou dlohých kostí, drápů,ve skupince po třech, které jsou umístěny pod kůží a svaly na předloktí. Wolverine může dle libosti vytáhnout tyto mírně zakřivené drápy skrz svou kůži mezi kotníky na každé ruce. Kůže se mezi kotníky roztrhne a krvácí, ale krvácení je brzy zastaveno léčivým faktorem. Wolverine může vytasit jakýkoliv počet svých drápů najednou, i když musí držet zápěstí přímo v okamžiku kdy své drápy vysunuje z předloktí do rukou.Když má už celé drápy v vysunuté může zase hýbat s zápěstím.  Drápy jsou přirozeně ostré a tvrdší než běžná struktura lidské kosti, což Wolverinovi umožňuje přeseknout většinu masa a přírodních materiálu.

Přez rozsah jeho léčivého faktoru, Wolverine není nesmrtelný. Jestliže jsou zaranění natolik rozsáhlé,zvláště  pokud by vedlo ke ztrátě životně důležitých orgánů, velkého množství krve a/nebo ztráty fyzické formy, jako je spálení těla ohněm nebo kyselinou, Wolverine může zemřít.

Výsledkem jeho rozsáhlého vojenského výcviku, CIA výcviku, Samurajského a X-menského výcviku je Wolverine skvělý v ručním boji, ve kterém zvládl prakticky každý styl na Zemi. On je také vyškolený odborník na několik typů zbraní, vozidel, počítačových systémů, výbušnin a vražedných technik. Wolverine plynule mluví několika jazyky: Japonsky, Rusky, Čínky, Cheyenne, Lakota a Španělsky. Má také nějaké znalosti Francouštiny, Thaištiny a Vietnamštiny.

Wolverinova celá kostra, včetně drápů, byla uměle pokryta téměř nezničitelným kovem Adamantiem. Jako výsledek Wolverinovy kosti jsou prakticky nezničitelné a jeho drápy jsou schopné řezu skrz skoro všechny látky v závislosti na jejich tloušťce a množsví síly, kterou může uplatnit, vzhledem k jeho hjivému faktoru, přítomnost Adamantia není v rozporu s přirozenou funkcí kostní tvorby krvinek. Zesílení kostí dovoluje Wolverinovi odolat vysoké úrovni fyzického tlaku, dávající jeho svalům dostatečnou sílu na krátké zvednutí / tlačení několika set liber. Adamantium v celém těle je ale nevýhodou při boji s mutanty jakým je třeba Magneto.

Po celý život Wolverine používá různé bodné zbraně, nejčastěji dýky někdy také meče. Také ovládá mnoho druhů střelných zbraní z celé své kariéry vojáka, žoldáka a špiona.

Obrazek

 

Původ

Narodil se jako druhý syn zámožných majitelů půdy Johnovi a Elizabeth Howletovým v Albetě a Kanadě, během pozdního 19. století. James Howlett byl slabý chlapec špatného zdraví. James byl z velké části zanedbávám svou matkou, která byla institucionalizovaná na nějakou dobu po smrti svého prvního syna, Johna Jr., v roce 1897. Strávil většinu času svých raných let v areálu velkostatku a měl dva kamarády, kteří žili na panství Howlett s ním: Rose, rudovlasá dívka, která byla přivedená z města aby byla společnicí pro mladého Jamese., a chlapec přezdívaný "Dog", který byl synem majitele země Thomase Logana. Thomas Logan byl alkoholik a byl extrémě hrubý na svého syna. Děti byly blízcí přátelé, ale když byli starší, hrubé chování způsobilo Dogovi pokřivení mysli. Jeho čin vedl k tragickému řetězci událostí, které začaly když se jim třem blížily roky dospívání, kdy Dog udělal nevítany pokus o sblížení se s Rose a James ho ohlásil jeho otci. Na oplátku Dog zabil Jamesova mazlíčka psa. To následně vedlo k vyhnání Thomase Logana a Doga Logana z panství.

Thomas Logan. v opilecké apatii, napadl Howlettův statek a pokusil se odvést Elizaeth Howlettovou (naznačil, že byla jeho dřívější milenka) s sebou. John se ho pokusil zastavit a Thomas ho chladnokrevně zastřelil. James Howlet právě vstoupil do místnosti když k tomu došlo a poprvé se projevuje jeho mutace, jeho drápy se vytáhly z hřbetů rukou a on zaútočil na vetřelce s netipickou zuřivostí, zabil Thomase Logana a zjizvil Dogovu tvář trojtým znakem drápů. Elizabeth Hoeletová, která již byla psychicky narušená žena, si vzala život hnet nato střelou z Thomasovy pistole. Bojící se o svou bezpečnost Rose utekla z velkostatku s Jamesem, který jak se zdálo byl hluboce traumatizovaný a  nějak potlačil nebo zapoměl většinu vzpomínek na život na statku. Dog falešně nahlásil policii a Jamesovu dědečkovi, že Rose měla zavraždit Johna Howletta II a Thomase Logana. Nejstarší Howlett se vyhýbé Jamesovi a když zůstal bez rodiny vzal Doga jako svého chráněnce. Nicméně Dog už byl bující psychopat a bylo příliž pozdě aby se to změnilo.

V následujících letech našli James a Rose útočiště v britské důlní kolonii Kolumbie pod záminkou, že jsou bratranci. James si také vzal jméno "Logan" s cílem skrýt svou identitu. Jelikož tvrdá práce zocelila jeho tělo a jeho mutantní síla se vyvinula, stal se neobyčejně silným a divokým. Byl imunní vůči elementům a dokonce běhal s vlky v lese, učil se lovit jako zvířecí lovec. "Logan" se stal cennou a obdivovanou postavou v malém společenství horníků díky své tvrdé práci a silné etice, vysloužil si respekt svých kolegů včetně předáka Smittyho, který se stal náhradním Jamesovým otcem. Během tohoto období se v Jamesovi rozvinuly silné city k Rose, ale nemohl jednat z důvodu jejich přestrojení za bratrance. Smitty, který celé ty roky školil Jamese měl též blízko k Rose, dvojice se nakonec zamilovala a zasnoubila k velkému překvapení a pohrdání Jamese, který později situaci přijal kvůli štěstí Rose. Mezitím, starší James Howlett měl špatné zdraví a požádal Doga, aby našel Rose a jeho vnuka, aby se s nimi mohl usmířit než zemře. Dog souhlasil. Nicméně Dog (který se sám stal fyzicky impozantním člověkem) se rozhodl je najít, aby mohl zabít Jamese.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Dog našel Jamese a Rose tak snadno, že se zdálo, že má nějakou nadpřirozenou moc pro stopování. Té noci, kdy byl Smitty pryč z hornického města s Rose, Dog (který nese záhadnou podobu s Loganým budoucím nepřítelem, Sabertoothem) Jamese konečně našel a postavil se mu. Dog připoměl Jamesovi minulost, a to pravdu o noci zpátky na farmě, která tak změnila celý jeho život. Dvojice divoce bojovala uprostřed silnice, a odpor fyzicky silnějšího z nich Doga byl nakonec přemožen rozzuřeným Jamesem. Když Dog ležel v bezvědomí, James poprvé na veřejnosti vytáhl své drápy , k šoku všech přihlížejících, a chystal se k poslední ráně dokud Rose nepřiskočila aby ho zastavila, ale byla nešťastnou náhodou nabodnutá na jeho drápy. Zděšený "Logan" ji držel v náručí když umírala. Pak utekl do lesa kde žil ve vlastním exilu se smečkou vlků, zřejmě mnoho let.

Logan  má vzpomínka na to, že byl samurajem v Japonsku, žoldáka pracující pro CIA  a "divochem" v kanadské divočině. Vzhledem k rozsáhlým paměťovým implantátům daných Lognovi v programu Weapon X, jsou některé nebo všechny z těchto vzpomínek podezřelé. Logan má aspoň jednu pravdivou vzpomínku na setkání s Captain America (Steve Rogers), za druhé sv. války, když byl v Kanadské armádě. Někdy po druhé světové válce, vzala Logana skupina vědců pod vedením doktora Corneliude do programu Weapon X. Cornelius byl najat aby zdokonalil a použil techniku, kterou chtěl spojit nezničitelný kov Adamantium a buňkami lidské kosti. Loganova kostra byla spojena s Adamantiem a byl mu vštěpován vražedný program Weapon X.

Wolverine byl odveden do oddělení H a na svou první misi byl vyslán proti Incredible Hulkovi. Wolverine byl následně osloven profesorem Charlesem Xavierem, který hledal mutanty na pomoc svým studentům, X-Menům, dostat se z ostrova známého jako Krakoa, který je zajal. Wolverine opustil Alpha Fight, doprovodil Xaviera aby pomohl zachránit zajaté X-Meny. Později, když byl Krakoa poražen se Wolverine rozhodl zůstat s X-Meny, z důvodů, které zahrnovaly, že propadl Marvel girl (Jean Grey). Logan zůstal nějakou dobu s X-Meny, najednou se stal jejich velitelem a setkal se s protivníky jako Proteus (Kevin McTaggart), Magneto, Brotherhood of evil mutants, Brood Raevers, démony z dimenze Lima a dokonce při jedné příležitosti i s Drákulou.

Po setkání s mutantním vrahem Omega Redem začal Logan pochybovat o svých vzpomínkách, ale jeho hledání své skutečné identity bylo marné. Během setkání s mutantem Magnetem na jeho orbitální stanici zvané Avalon sekl Wolverine Magneta svými drápy. Magneto na oplátku použil své schopnosti ovládání magnetismu a vytrhal Adamantium z Wolverinovy kostry což způsobilo rozsáhlá zranění. Tyto zranění na nějakou dobu oslabily Wolverinovu léčivou schopnost a Logan také zjistil, že drápy, o kterých věřil, že jsou výsledkem projektu Weapon X byly ve skutečnosti součástí jeho kostry, kvůli jeho mutaci. Tyto kostní drápy se staly Wolverinovou hlavní zbraní, než se jeho kostra zase propojila a Adamantiem. 

V důsledku svých zranění opustil Logan na nějakou dobu X-Men. Na žádost Kitty Pryde navštívil Muir island, tam ho také napadl Cyber. Během invaze Phalanx byli Logan a Cable osloveni Charlesem Xavierem aby našli a zachránili zajaté X-Meny. Spojili se s Cyclopsem a Jean Grey, vracejícími se ze svatební cesty (a tajně z budoucnosti) a osvobodili své kolegy v Tibetu. Později byl Logan unesen Tylerem Dayspringem, který si říkal Genesis, který chtěl udělat Wlverina jedním ze svých Jezdců. Genesis získal Adamantium zničením těla žoldáka známého jako Cyber a plánoval obnovení spojovacího procesu, který byl před lety použit na Logana.  Nicméně Loganovo tělo tentokrát odmítlo Adamatium a on se na nějaký čas dostal do stavu polodivoké šelmy. 

Loganovi se vrátila jasná mysl a on se vrátil k X-Men. Následně byl unesen rádoby dobyvatelem Apocalypse (En Sabah Nur) a byl přinucen bojovat s divokým zabijákem Sabertoothem za plášť Jezdce Smrti. S vědomím, že by mohl být schopný vzdorovat Apocalypsovu programování, a že by Sabertooth byl velmi nebezpečný padouch s Apocalypsovou podporou, porazil svého nemesis. Výsledně byla jeho kostra opět spojena s Adamantiem. Pod kontrolou Apocalypse bojoval Wolverine divoce s X-Meny ve své osobnosti Smrti. Ale s pomocí svých kolegů se nakonec vymanil z Apocalypsovy kontroly. 

Během pobytu na satelitu Wepon Plus se podařilo Loganovi získat podrobné podrobné záznamy o své minulosti. Nicméně byla to past a jen projevení Jeanina Phoenixe je zachránilo. Wolverine velmi truchlila nad ztrátou Jean, nebyl potěšený ze vztahu Cyclopse a Emmy Frost. ale zůstal jako vážený člen X-Menů,účastnil se tolika misí kolika jen mohl a současně dělal sólo mise. 

Wolverine byl přepaden Hand and Hydra. Přeměněn na stroj na zabíjení a vybaven několika zařízeními, Bojoval se dvěma dalšími hrdiny a oba zabil Hornet i Northstar. S.H.I,E.L.D. byl nakonec schopný ho deprogramovat a poslali čelit Northstarovi, který byl oživen Hydrou. Během mise v Savage Land se setkal s nedávno reformovanými Avengers a nakone se stal členem. Nedávno Wolverine znervóznil mnoho vysoce postavených úředníků včetně těch ze S.H.I.L.D.u svým pohybem, vypadalo to jako pokus o atentát na Japonského premiéra. Nakonec se ukázalo, že pravým Wolverinovým cílem nebyl premiér, ale jeho bodyguard, Silver samurai. Během výslechu, který začal v průběhu bitky a a potom co Wolverine odsekl Samuraiovi ruku, obdržel Wolverine další informace, které ho vedly zpět k oddělení H. Navzdory tomu co si původně myslel, že to byla nedbalost jeho věznitelů, která mu dovolila utéct, spíše Winter soldier zjevně zasáhl do provozu tak, že se Loganovi povedlo utéct. Wolverine vystopoval Winter soldiera v Srbsku kvůli informacím, ale skončil v bezvědomí po boji, po kterém se ukázalo, že Winter soldier předtím zavraždil Loganovu těhotnou manželku. 

wolverine_by_fikkoro.jpg
Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * *          
Síla * * * *      
Rychlost * * *        
Výdrž * * * *      
Projekce energie *            
Bojové schopnosti * * * *      

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wolverine-oprava

(Stella, 13. 5. 2021 10:05)

-jeho přítelkyně se jmenovala Kayla
-jeho nevlastní bratr je Victor Creed/Sabertooth (žádný Dog)
-Stryker sestavil Deadpoola aby HO ZABIL
+X4 se ale jmenuje X-men Origins: Wolverine

neni pravda

(hbitakocka, 5. 2. 2009 18:05)

jeho skutecne jmeno je Hugh Jackman

Re: neni pravda

(Stella, 13. 5. 2021 9:57)

To je jméno toho herce, ne Wolverina

XRumer + XEvil torrent

(Latonyareert, 26. 3. 2018 3:10)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Wolverine

(Neznámý zdroj , 13. 9. 2017 17:29)

On má skoro 140 let vole

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:09)

HM...
www.zarabanienanete6.webnode.sk

tohle je pravda ale je tu dost blbosti

(rudy omega, 3. 1. 2012 17:09)

neblaznete a nbeverte tomu filmu je tam zpousta hovadin co si vymysleli aa hodili do rezie...mam do 475 vytisku wolverina od kopie prvniho cisla k dy lovy hulka az po celkovou sbirku novych cisel.. ale vyc jak 70 procent techdle informaci sou uplny nesmysly..

lllllllll

(NIGHTCRAWLER, 28. 2. 2011 14:37)

MĚL BY ZHUBNOUT PÁR KILO CHA CHA

Re: lllllllll

(q, 8. 8. 2011 12:21)

haha dobrej vtip

Neúplné informace

(Ororo Munroe, 30. 3. 2011 16:45)

hej lidi jako neříkám že jsem upe expert ale tyhle informace jsou upe nedoplněné..není žádný Dog ale Viktor Creed ( Sabertooth) a jeho přítelkyně se jmenovala Kayla a taky Striker sestavil Deadpoola aby HO ZABIL

tzřž

(union jack, 31. 5. 2010 18:45)

seš fakt dobrej wolvo

X-MAN ORIGINS

(Wolwerine, 27. 7. 2009 1:58)

X4 Je nelepsi film co byl kdy natocet.Kdo mu nadavá tak se nevyzná v X-manech.

...

(Phoenix, 20. 7. 2009 17:38)

X4 se ale jmenuje X-men Origins:wolverinw je to tedy pojednání o wolverinovi ale nevíte někdo jestli se bude dělat film který by navazoval na X-men :polední vzdor?

X-MEN 4: BLBOST

(Jessi, 16. 7. 2009 18:08)

X4 je strašná blbost. X4 MÁ být nejlepší ne? Mají tam být správně naši oblíbenci,jako jsou: Wolwerine, NightCrawler, Iceman a podobně! Ne jeden a neznámí. Totální ptákovina, tenhle film je nejchudší co jsem kdy viděla. Díky X4 mě to přestalo bavit. Nemělo to žádný efekty. Jinak Wolwerine upe fajne.

bulldhit

(co je vám potom, 21. 6. 2009 17:35)

ten film o wolverinovi je jedna velká blbost datové nepřestnosti komiksové nepřestnosti proste hrůza

news

(solid, 29. 4. 2009 16:26)

hey jako hezkej blog ale ty informace o wolverinovi bych doplnila!!!ted když už je tu film je vše jasné.jo a na ten film se fakt jukněte já na něj koukala včera a je dost dobrej....

Nighty

(jo to pravda!, 15. 2. 2009 21:15)

Jenna má pravdu

hbitakocka

(neni pravda, 5. 2. 2009 18:08)

ale i tam se jmenuuje loggan .......

Chytráci

(Jenna, 20. 1. 2009 21:30)

nevím,jestli jste si toho,vy chytráci všimli,ale tady se píše o postavě Logana,nikoliv o herci Hughovi Jackmanovi,který se určitě nevyznačuje kouzelnými schopnosti a nnení mu přes 100 let xD,nejdřív myslete a pak machrujte...

...

(Nighty, 28. 9. 2008 17:38)

Jackman je ten herec ale wolverine se tak nejmenuje