Jdi na obsah Jdi na menu
 


  Nightcrawler

Nightcrawler

 

 

Skutečné jméno:   Kurt Wagner

Přezdívky:  Fuzzy Elf, dříve Gainsborough

Občanství:  Německé

Místo narození:  Bavorsko v Německu

Povolání: Dobrodruh, bývalý kněz, cirkusový umělec

Identita: Tajná (známá Britským úřadům)

 

Tým

X-men, dříve Neyaphem, Eycalibur, N-men

 

Vzdělání: Xavierova škola

 

Barva očí: Svítivě žlutá, neviditelné zornice

Barva vlasů: Indigo

Výška: 1,75 m

Váha: 73,03 kg

 

Nightcrawler

 

Známí příbuzní

 Azazel (Otec)

Raven Darkhölme (Mystique, Matka)

Graydon Creed (nevlastní bratr, mrtvý)

Nils Styger  (Abyss, nevlastní bratr)

Kiwi Black (nevlastní bratr, mrtvý)

Margali Szardos ( adoptivní matka)

Rogue ( pěstounská sestra)

Jimaine Szardos  (Magik, adoptivní sestra)

Stefan Szardos (adoptivní bratr, mrtvý)

Talia Wagner  (Nocturne, dcera z alternativní reality)

Poprvé se objevil v Giant-Size X-Men #1 (1975)

 

Nightcrawler z X-men legends2: Age of Apocalypse

Schopnosti

Nightcrawler je mutant, který se může teleportovat otevřením portálu do jiné dimenze, cestuje touto cestou nevědomě směr - nalézajícím smyslem, a vrací se do své dimenze. Když se Nightcrawler teleportuje nechává za sebou malou část atmosféry jiné dimenze, který unikl s tlumeným zvukem "bamf" a pachem síry. Při návratu, jeho schopnost automaticky přenáší vnější kapaliny a plyny.

Nightcrawler se může snadno teleportovat severně a jižně podél zemských magnetických siločar . Nicméně teleport na východ a západ proti nim nebo teleport svisle je více obtížný. Za optimálních podmínek se může teleportovat 3,3 km na východ a západ, 4,8 km na sever a jih a 3,3 svisle při teleportu sebe. Nightcrawlerova pohybová energie je při teleportu zachována, tak dorazí ve stejné setrvačnosti s jakou odešel. Setrvačnost může snížit teleportem na krátkou vzdálenost v protisměru.

Nightcrawler má omezené neuvědomnělé mimosmyslové schopnosti, které ho vedou při teleportaci do oblasti, kterou nemůže vidět nebo viděl v minulosti , jelikož riskuje zranění nebo smrt při zhmotnění se částečně nebo zcela v pevném předmětu.

Po výcviku má Nightcrawler zvýšený limit hmotnosti , kterou může teleportovat, nicméně může nést při teleportaci omezené množství váhy na vzdálenost jakou se dokáže teleportovat, množství je neznámé. Po teleportaci s Nightcrawlerem často odchází pasažér s pocitem slabosti a zvedáním žaludku.

Nightcrawler je také schopný držet se na pevných plochách pomocí svých rukou a nahou. Také se může stát téměř neviditelným ve stínu, manipulací se všudepřítomným portálem do jiné dimenze, teleportací skrz láme světlo kolem sebe.

Nightcrawler je na úrovni olympijských akrobatů díky své ohebné a pružné páteři, která mu dovolí vykonávat pozice hadích mužů a může být dlouhou dobu v poloschoulené pozici bez zranění. Je zkušený ruční bojovník a mistr v šermu , který umí dokonce vykonávat s ocasem, který je dost silný k podpoře celé jeho váhy.

Zbraně: Nightcrawler dříve ovládla pár mečů.

Výbava: Nightcrawler občas používá hologramový převlek, který skryje jeho opravdovou podobu holografickou formou.

Původ

Narozen v Bavorsku modrokožné tvarměnící mutantce později známé jako Mystique,od narození se Kurtovi vyhýbali, kvůli modré kůži, špičatým uším, tesákům, a dlouhému zahrocenému ocasu. Tehdy převlečená jako baronka Wagnerová Mystičina pravá identita byla odhalena. Po té co porodila Kurta,byla dvojice pronásledována rozhněvaným davem. Prchající k nedalekému vodopádu, Mystique hodila nemluvně Kurta přes hranu a uprchla. Kurt byl zachráněný svým vlastním otcem, tajemnou bytostí známou jako Azazel, a daný do péče Margali Szardos, kouzelnici a cikánské královně.

Margali  vzala dítě Kurta do malého Bavorského cirkusu v němž působila jako věštkyně, jako krytí pro svou činnost čarodějnice. Kurt nebyl nikdy nikým legálně adoptován, ale byl vychován všemi členy cirkusu, kteří neměli rasové předsudky proti "šílenci". Kurt šťastně vyrůstal v cirkuse se svýma dvěma nejlepšími přáteli, Margaliinými vlastními dětmi, Stefanem a Jimaine. Stefan se obával, že ho možná jeho magické dědictví jednou zkazí, a tak měl Kurt přislíbit, že jestli někdy někoho bezdůvodně zabije, tak ho Kurt zastaví. Během roků dospívání Kurt vystupoval se senzační hbitostí a rychle se stal cirkusovou hvězdou akrobacie a visuté hrazdy. Umělec s obecenstvem jednoduše se domnívajícím , že byl normální člověk oblečený v kostýmu démona. Kurt pracoval v blízkosti Jimaine, pár brzo spojil romantický vztah.

O několik let později texaský milionář Amos Jardine jenž vlastnil velký cirkus založený na Floridě, slyšel o cirkusu ve kterém Kurt pracuje a koupil ho. Jardi zamýšlel přestěhovat jeho nejlepší akty do svého Amerického cirkusu. Ale požadoval umístění Kurta do cirkusového monstrum show, kde byl uvězněný proti své vůli a omámený aby zůstal spokojený. Nakonec malý chlapec chtěl uvolnit Nightcrawlera, který hrozil Jardinemu aby nadále dělal lepšího vlastníka svých cirkusových přátel. Nightcrawler pak utekl a vrátil se do Německa , kde zjistil že Stefan se zbláznil a měl zabít několik členů ztracená rasy polo lidských bytostí. Kurt našel Stefana a bojoval s ním, doufající že zastaví jeho běsnění, ale v průběhu zápasu Kurt neúmyslně zlomil Stefanovi vaz. Vesničané poblíž města Winzeldorfo bjevili Kurta a domnívali se že je to démon zodpovědný za vraždění. Zahnali Kurta do města, a byli u jeho zabití, když byli všichni psychicky paralyzováni profesorem Charlesem Xavierem, jenž měl přijít naverbovat Kurta do svého týmu mutantů super hrdinů známých jako X-meni.

 

NightyKurt souhlasil že se přidá k týmu, ale nejdřív než odešli do Ameriky, on a Xavier šli do bavorského cirkusu aby Kurt mohl objasnit Margali okolnosti Stefanovy smrti . Avšak, Margali tam nebyla. Roky vinila Kurta z odpovědnosti za vraždu Stefana. Později se dozvěděla pravdu a s Kurtem se usmířili. Kurt se opět šťastně setkal s Jimaine, jenž žila ve spojených státech pod falešným jménem Amanda Sefton.

Po mnoha dobrodružstvích s X-meny, včetně střetu s Brotherhood of evil mutants, během nichž se Kurt setkal se svou matkou Mystique (ačkoli to v tom čase nevěděl) objevil své schopnosti , být neviditelný ve stínu, cestování přes dimenze s Lockheedem drakem Kitty Pryde a další. Kurt byl nakonec vážně zraněn během útoku na podzemní kolonii mutantů zvaných jako Morlocks Ripptidem, členem týmu mutantů zabijáků jménem Marauders. Kurt byl převezen do mutantního výzkumného zařízení na Muir Island nedaleko pobřeží Skotska kde se zotavil, ale zjistil že se nemůže teleportovat jako dřív a teleportace jiných působí ohromné vypětí. Později slyšel o zjevné "smrti" X-menů v Dallasu kde tým bojoval. Adversary, Kurt, Pryde, Rachel Summers, Captain Britain a Meggan se stali zakládajícími členy Britského super týmu Excalibur.

Poté se setkal s vládcem Latverie, obrněným tyranem Dr. Doomem, Kurtovy schopnosti byly plně obnoveny poté co Doom použil elektronický rušič v pokusu narušit Kurtovu teleportační schopnost, který ji  náhodou opět srovnal.

Po nedorozumění s Captainem Britainem kvůli jeho vztahu s Meggan, které vyústilo k rozvrácení etapy. Kurt reformoval tým cizích lovců známých jako Technet do týmu kostýmových superlidských dobrodruhů přezdívaný N-men. Po Technetském odjezdu, se Kurt  stal Exkaliburským vůdcem, poté tým získal několik nových členů, včetně cizinky ze Shi´aru jménem Cerise. Kurt pomohl Cerise zvyknout si na nový způsob života na Zemi, který svede pár dohromady a stvoří romantický vztah. Ten byl však krátký, když Cerise byla shledána vinnou z válečných zločinů musela se vrátit do Shi´arského imperia.

Později byli Captain Britain a Meggan provdáni, Kurt se potom se Shadowcat a Colossusem rozhodl, že je čas návratu k X-menům. Kurt ještě sloužil jako oddaný člen týmu až do bitvy s mutantským tyranem Apocalypsou, která která výústila v smrt zřejmě prvního X-mena, Cyclopse. Brzy poté vždy oddaný katolík Kurt odešel od týmu aby pokračoval v úsilí stát sel knězem. Během svých studií, byl Kurt napaden a zraněn Raxem, lovcem skupiny vyvinutých mutantů známých jako Neo. Prchající Kurt se setkal s doktorkou Cecílií Reyes, a ti dva se postavili před Neo až do příletu X- menů , který rozpoutal příliv boje.

Kurt se následně znovu připojuje k X-menům zatímco pokračovalve svém kněžském studiu, ale brzy poté si vzal dovolenou oplakával smrt svého přítele a týmového druha, Colossuse. Když se vrátil k X-menům byl plně ustanovený kněz později patrně složil ceremoniální slib církvi St. Michaela v Brooklynu, na který dohlížel Kurtův mentor, Otec Whitney. Kurtův kněžský límec se dokonce stal součástí jeho x-menské uniformy.

Nepříjemný pocit po dloNightcrawleruhodobém katolickém studiu v důsledku Kurtova pocitu neklidu způsobený obtěžováním katolického vůdce, který se jen zhoršil po té co se  mutantská ex-prostitutka Stacy X  připojená k týmu a pokoušela o sblížení, které nemohl opětovat kvůli svému povolání. Nakonec vyšlo najevo , že Kurt nebyl nikdy řádně vysvěcen, ale byl telepaticky donucen věřit jako součást plánu  Circle of Humanity´s  nejvyšších papežů porazit katolické církve instalací Kurta na místo dalšího papeže, pak zjeví světu, že byl " Satan". X-men je následně porazí Circle of Humanity a zabrání jejich plánu ovládnutí světa.

Později Kurt nedokázal odolat touze cestovat do Isla des Demoas na vzdálené pobřeží Floridy. Tady byl Kurt vmanipulován do obřadu dalších teleportérů jako on, kteří otevřeli dimenzionální portál skrz který přišla armáda mutantních démonů. X-meni přišli získat zpět týmového kolegu a utkali se s démoní armádou. Během boje byl Kurt násilně odstraněn z obřadu což způsobilo zhroucení portálu a vtažení všech přítomných do jiné dimenze. Tam se Kurt dozvěděl, že vůdce armády, Azazel byl jeho pravý otec, a otec dalších přítomných teleportérů. Mutant z biblických časů, Azazel usiloval použitím kombinací schopností svých dětí o návrat na Zemi a zotročení lidstva. Ale Kurt ho odmítl a s pomocí nedávno nalezených nevlastních bratrů  Abysse a Kiwiho Blacka Azazela porazil.

Nightcrawler byl několikrát na misích okultního charakteru, které vyvrcholily bitvou proti démonickému úlu, který jak se ukázalo by zodpovědný za Stefanovo řádění. Nightcrawler byl krátce po této události na své narozeniny navštíven Mephistem , který mu řekl, že se chystá válka, pokud by se Nightcrawler přidal na Mephistovu stranu bude z toho mít odměnu jakou by chtěl. Kurt nabídku odmítl.V poslední době se Kurt setkal s Nocturne, svou dcerou z alternativní časové linie.

 

Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * * * * *    
Síla * * * *      
Rychlost * * * * * * *
Výdrž * * * * * *  
Projekce energie * * * * * * *
Bojové schopnosti * * * * * * *

 

 

Alan Cumming
 

 

 

 

 

 

 

 

Kodi Smit-McPhee

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your nightcrawler.estranky.cz

(Latonyareert, 27. 3. 2018 10:38)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:08)

Jedna z mojich obľúbených postáv.
www.zarabanienanete6.webnode.sk

Re: .

(Kori Ryu, 2. 9. 2016 15:31)

Moje taky :D

nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

(martcravler, 12. 11. 2009 12:05)

nightcravler je muj nejoblibenejsi je to takovej otimista(v x-men evolution)je tam taky ttrochu detinskej ale libi se mi jeho vzhled a schopnost a je nejjjm

Kvasnejjjj modrounek

(Dráček, 13. 4. 2009 20:35)

Nightcrawler je prostě best.Úplně ho baštim !!!

Podoba

(Mára-pro vás Lady mára ;P, 3. 6. 2008 14:45)

vypadá jako modrý ďábel

...

(Fea, 2. 2. 2008 16:30)

fajn webík, kámo...Moc pěkně zpracováno...

sorry

(beast, 11. 12. 2007 13:10)

adresss is www.roxininy.estranky.cz

hello

(beast, 11. 12. 2007 13:09)

hellou my brother you are look at my new estranky adress is : www.roxiny.estranky.cz
your beast

sss

(renča, 4. 12. 2007 14:48)

jako tady tolik obrázku a u beasta tak málo

nightcrawler

(Renča, 12. 8. 2007 20:57)

ten je z nich stejně nej