Jdi na obsah Jdi na menu
 


Storm

 storm-ororo-munroe-wallpapers-x-men-31690257-1920-1080.jpg
Skutečné jméno: Ororo Munroe
Přezdívky: Beauty, Wind-rider. Stormy, Mutate #20, White King, Goddes of the Plains, Ro
Identita: Veřejně známá 
Povolání: Dobrodruh, bývalý gladiátor, studentka, zlodějka, domorodá patronka
Občanství: dvojí U. S. / Wakandan
Místo narození: New York
Vzdělání: Vyšší odborná škola- forma kurzy u Xavera, Westchester – New York
 
Známí příbuzní

Ashake (předek, mrtvý)

Harriet Munroe (babička z otcovy strany)

David Munroe ( otec, mrtvý)

 N´Dare Munroe (matka, mrtvá)

Colonel Shetani ( děda z matčiny strany)

David Munroe Jr (synovec)

 T´Challa – Černý panter (manžel)

další příbuzní z manželovy strany

 

Tým

X-men, dříve Fantastic rour, X – Treme Sanctions Executive, X – Treme X –men, Tokyo arena, Twelve, Brides Of Set, Hellfire Club (vnitřní kruh), Morlock (vůdce)

 

Barva očí: Modrá, zářivě bílé při používání moci

Barva vlasů: Bílá

Výška: 1,55 m

Váha: 57,6 kg

 

Poprvé se objevila: Gigant-Size X-men #1 (1975)

 

storm-art-xmen-680x1050.jpeg

 Schopnosti

Ororo je mutant, který má psinickou schopnost manipulovat se vzorci počasí nad neomezenou oblastí. Může podnítit vznik jakékoliv formy srážek jako je déšť nebo mlha. Vytvářet větry o různé síle a intenzity až o síle hurikánu. Zvýšit nebo snížit teplotu a vlhkost ve své bezprostřední blízkosti  vyvolat blesk a jiné atmosférické jevy a rozptýlit přírodní bouře. Storm může nasměrovat různé atmosférické jevy jako je blesk svýma rukama. Také má schopnost manipulovat s mořskými proudy.

Stormina kontrola nad atmosférou je taková, že může vytvořit určité dopady nad určitou oblastí přičemž odstíní menší plochy v této oblasti. Například si může kolem sebe vytvořit liják ale zabránit dešťovým kapkám aby se jí dotýkaly. Storm také může vytvořit atmosférické jevy nad velmi malou plochou. Například vytvoření bouře nad jediným květináčem s rostlinou.

Storm může manipulovat s výkyvy počasí tak, jak existují v přírodě. Například může ukončit sucho v jedné oblasti tím, že tam vytvoř přívalové deště ale to by vyžadovalo okrást o většinu dostupné vlhkosti okolní oblasti. Storm neumí vytvořit atmosférické podmínky, které neexistují přirozeně na planetě kde se nachází. Například Storm nemůže snížit teplotu pod absolutní nulu nebo zvýšit sluneční intenzitu na Zemi.

Limit velikosti prostoru nad nímž může Storm ovládat počasí není zatím známý. Avšak jednou odklonila proudění tak, aby vytvořila bouři po celém východním pobřeží Spojených Států. Dokáže vytvořit povětrnostní vlivy ve vnitřních prostorách nebo uměle udržovaném prostředí. Storm je omezena silou své vůle a svého těla. Jednou několik hodin zastavovala divnou vánici roztáhlou po celé Kanadě a málem zemřela vyčerpáním.

Storm je schopná létat tvorbou větrů dost silných aby unesly její váhu, váhu dalších a poháněly ji vpřed vzduchem. Storm může cestovat tak rychle jako kterýkoli vítr, může dosáhnout rychlosti až 300 mil za hodinu. Její moc nad atmosférou jí umožňuje dýchat při jakékoliv rychlosti, chrání ji před třením vzduchu a poskytují ji určitou odolnost před extrémním horkem nebo chladem.

Storm je také schopna měnit své vizuální vnímání tak aby vnímala vzory elektrické energie, stejně jako faktory odpovědné za současné meteorologické projevy ve svém okolí. 

Stormina schopnost ovládat počasí ve své bezprostřední blízkosti je ovlivněna jejími emocemi a proto když se přestane kontrolovat může vyvolat záchvatem vzteku ničivou bouři. Storm také trpí těžkou klaustrofobií.

 x-men-laughingatthestorm.jpg

 

Původ 

Ororo Munroe je potomek prastaré řady afrických kněžek, z nichž všechny mají bílé vlasy, modré oči a potenciál ovládat kouzla. Její matka N´Dare byla africká princezna , která si vzala amerického fotoreportéra Davida Munroa a přestěhovala se s ním do Manhatanu, kde se narodila Ororo, Když bylo Ororo šest měsíců, se s rodiči odstěhovala do Káhiry v Egyptě. O pět let později během arabsko-izraelského konfliktu letadlo narazilo do jejich domova. Orořini rodiče byli zabiti, ale ona přežila pohřbená v troskách blízko těla své matky. Z toho traumatu si Ororo odnesla těžkou klaustrofobii, která ji ovlivňuje i dnes.

Ororo se podařilo uniknout z trosek jejího domu jen v otrhaných šatech a s rubínem předků své matky. Bez domova a osiřelá Ororo bylo nalezena gangem pouličních uličníků, kteří ji vzali ke svému pánovi Ahmedovi El-Gibar. Ahmed vyškolil Ororo v krádeži a ona se stala brzy jeho cenným žákem, který vynikal jak ve vybírání kapes tak v překonávání zámků. Během svého působení v Káhiře Ororo vybrala kapsu jednomu americkému turistovi. Muž se ukázal jako nesnadný cíl protože to by Charles Xavier, mocný mutant telepat, který použil své schopnosti k zastavení krádeže. V tu chvíli byl Xavier psionicky napaden mutantem a Ororo využila možnost k útěku.

O několik let poději Ororo cítila silnou touhu putovat na jih, opustila Káhiru. Na svých cestách Ororo naivně přijala svezení od úplného cizince a byla téměř znásilněna. V nucené sebeobraně Ororo zabila člověka, od té chvíle přísahala, že nikdy nevezme další lidský život. Ororo putovala tisíce mil, málem zemřela během putování přes poušť Saharu. Její mutantní schopnost psionicky řídit počasí se objevila brzy poté a ona ji použila k záchraně T´Chally, prince afrického národa Wakanda, před únosem. Dvojice spolu strávila spoustu času, T´Challovy povinnosti prince Jim zabránily v dalším zkoumání jejich narůstající vzájemné přitažlivosti. 

Nakonec Ororo dosáhla vlasti svých předků na planinách Serengeti v Keni. Byla přijata starší domorodou ženou jménem Ainet, která ji učila odpovědnosti za své schopnosti. Ororo se brzy stala předmětem uctívání místních kmenů, které věřily, že je bohyně díky jejímu daru.

O několik let později byla Ororo nucena bojovat s hrozbou, kolegou mutantem, manipulátorem počasí známým jako Deluge, který hledal pomstu na lidech. S pomocí několika členů týmu, mutantů hrdinů známých jako X-men, Deluge byl zdánlivě zničen a Ororo se vrátila ke svému životu mezi domorodci. X-meni následně řekli svému zakladateli profesoru Xavierovi o Storm ale on ji odmítl kontaktovat v této době protože nechtěl šokovat mladou ženu povahou svých schopností. 

Nicméně o několik měsíců později neměl Xavier jinou možnost než rekrutovat Storm a další mutanty z celého světa k X-men, aby zachránil své původní studenty před hrozbou vnímajícího ostrova Krakoa. Xavier vysvětlil Ororo, že není "bohyně" ale mutant a jako taková má povinnost požívat své schopnosti k pomáhání světu, stejně jako pomáhala místním kmenům. Zvědavá Ororo přijala Xavierovu nabídku, a dostala kódové jméno "Storm".

Storm byla zpočátku velmi naivní když došlo na zvyklosti moderního světa, ale její týmová kolegyně Jean Grey jí pomohla naučit se způsoby společnosti a vytvořily si tak trvalé přátelství. Jean byla také jeden z prvních X-Menů, který se dozvěděl o Stormině klaustrofobii, poté co obě ženy pronásledovaly zloděje do metra.

 Po mnoholeté službě v týmu byla Storm jmenována do vedení týmu po odchodu bývalého vůdce Cyclopse po zdánlivé smrti Jean. Storm byla ve své nové roli zpočátku nejistá, ale s podporou svých kolegů se brzy stala schopnou vůdkyní. Když se Cyclops nakonec vrátil do týmu, Storm se přistihla, že opět pochybuje o svých vůdčích schopnostech, poté co se mise pokazila pod jejím vedením.

Později, potom co byli X-Meni zajati a uneseni do vesmíru hmyzí vesmírnou rasou známou jako Brood, Storm se bránila ale její schopnosti se vymkly kontrole. Zjistila, že jí bylo implantováno Broodské vejce, které by se vylíhlo a transformovalo ji do jednoho z mimozemšťanů. Aby nevypustila takové zlo do světa chtěla Storm spáchat sebevraždu tím, že nasměrovala všechnu energii okolních hvězd do svého těla, zničila Broodský zárodek, ale byla osamoceně unášena nechráněná vesmírem. Byla by zemřela ve vakuu kdyby nebylo člena Acanti, rasy cestovatelů vesmírem, bytosti vypadající jako velryba, která byla zotročena Broodem. Acanti, který Storm zachránil jí odhalil, že je správce duší celého jeho národa, který ztratil svou matku kvůli Brood a potřebuje vedení. Storm souhlasila, že nechá své vědomí vést mladé Acanti během léčení jejího poškozeného těla a po porážce Brood se uzdravená Storm vrátila domů k X-Men.

Brzy poté se X-Meni setkali s podzemním společenstvím mutantů známých jako Morlocks, kteří unesli jednoho z jejich bývalých členů,Angela. Prp záchranu svého přítele Storm vyzvala Morlocskou vůdkyni Callipso na souboj. Výsledně se Storm stala vůdkyní Morlocks a nařídila jim aby ukončili nepřátelské akce proti povrchovému obyvatelstvu.

Když později X-Meni cestovali do Japonska aby se zúčastnili svatby člena svého týmu Wolverina, Storm se poprvé setkala s ninjou jménem Yukio. Wolverinův přítel Yukio věnoval nejvíce péče svobodné duši s jakou se kdy Storm setkala a rychle se spřátelili. Yukio výrazně ovlivnil Stormin rebelský životní postoj, začala nosit kůži a ostříhala si vlasy. 

Poté byly Storminy schopnosti omylem zneutralizovány zbraní vynalezenou mutantním mechanikem Forgem, který vzal na sebe zodpovědnost postarat se, že Storm zase navrátí zdraví. Během své rekonvalescence se Storm a Forge zamilovali, ale jejich vztah byl přerušen poté, co se Storm dozvěděla, že to byl Forge, kdo vytvořil přístroj, který jí vzal schopnosti. 

Storm následně opustila X-Meny a vrátila se do Afriky, kde se nakonec vyrovnala se ztrátou svých mutantních schopností. Po návratu do Káhiry se Storm přidala ke Xavierovu nejnovějšímu týmu mladých mutantů, New Mutants. Během dobrodružství v minulosti se Storm setkala s jedním ze svých předků, kteří pomáhali hrdínům v návratu do jejich vlastní doby. Storm a New Mutants byli následně zajati Asgardianským podvodníkem bohem Lockim, který se snažil využít Storm v jednom ze svých plánů jejichž cílem bylo zdiskreditovat svého bratra, boha hromu Thora, obnovením svých schopností a vymýváním mozku uvěřila, že je bohyně. S pomocí X-Menů byla Storm schopná odmítnout Lockiho dary a tak zmařila jeho plány. 

Storm se vrátila k X-men a ocitla se před výzvou k duelu o vůdcovství týmu s Cyclopsem. Přesto, že byla stále bez svých schopností vyhrála a Cyclops opustil tým. Později X-Meni a Hellfire Club utvořili alianci proti rostoucí hrozbě vůči mutantům, chtěli aby se Storm dělila o pozici White king s reformovaným Magnetem. Aliance měla být krátkodobá, nicméně, později se Storm rozhodla, že v zájmu ochrany svých přátel a jejich rodin před mnoha nepřáteli musí X-Meni předstírat smrt a a stát se podzemní aktivní údernou silou. Brzy si Storm uvědomila, že je zapotřebí a se jí obnovily schopnosti, tak vyhledala Forge aby jí pomohl. Namísto Forge našla jeho starého mentora  Nazé, který ji informoval, že Forge byl zkorumpován jeho starým nemesis Adversary a snaží se zničit svět. Storm nevěděl, že ve skutečnosti Adversary zkorumpoval Nazé. Když Storm konečně našla Forge, našla ho navrcholu hory kde zdánlivě otevřel mezidimenzionální portál plný démonů. Storm udeřila Forge a teprve potom si uvědomila, že se snažil portál zavřít, ne otevřít. Adversary byl pak chycen Storm a Forgem v jiné dimenzi a převzal vládu nad Dallasem, deformoval čas a prostor aby bylo možné podnítit chaos na zemi. 

Storm a Forge strávili rok na alternativní zemi, během kterého se smířili a navzájem si vyznali lásku. Forge použil komponenty ze své kybernetické nohy a vyrobil nové zařízení, které obnovilo Storminy schopnosti, které pak použili k napájení portálu zpět do svého světa. Vrátili s k X-Menům v době kdy porazili Adversary, uvězněním ho s nasazením vlastních životů. Nicméně, Omniversal Guardian jménem Roma vrátil X-Meny k životu uvolněním Adversary, podle názoru, že nemůže být žádný pořádek bez chaosu. 

Brzy poté byla Storm zajata šíleným vědcem jménem Nanny, která se snažila využít její schopnosti v její snaze osvobodit světové super nadané děti tím, že z nich udělá sirotky. Nanny použila na Storm technologii na omládnutí a Storm se vrátila do věku dospívání a zbavila ji vzpomínek aby lépe ovlivnila mutanku pro svou věc. Nicméně, Storm se bránila a přetížila Nannyino zařízení. Opět se stala dítětem bez vzpomínek na svůj život X-Mana, malá Storm se vrátila k životu zlodějky. Při jedné loupeži se stala terčem média známého jako Shdow king ale byla zachráněna kolegou zlodějem mutantem Gambitem. Dvojice vytvořila spojenectví a později Storm získala zpátky své vzpomínky. vzala Gambita aby se setkal s X-Meny.

Storm se nakonec navrátil její věk, poté byli X-Meni zajati agenty ostrovního státu Genosha, který používal mutanty jako otroky.Storm podstoupila mutující transformační proces ale Genoshský Genegineer a primátor byli členy povstalecké frakce. Obnovili Stormino tělo a mysl a X-Meni dokázali porazit útočníky. 

Později byli X-Meni reformováni do dvou samostatných úderných týmů s Cyclopsem a Storm jako vůdci. Forge podporoval oba týmy jako technik, ale zbývalo mu málo času aby oživili jejich vztah. Forge následně požádal Storm o ruku, ale zaváhal s odpovědí. Forge si myslel, že to není opravdová láska a odešel než mohla říct "ano". 

O několik měsíců později se věčný mutant Apocalypse pokusil zesílit tím, že posbíral dohromady Twelve, mutanty předpovězené k vyvolání zlatého věku svého druhu, Storm byla jednou z nich. Apocalypse byl poražen, ale ne dřív než se ukázal konečný rozsah Storminých mutantních sil v alternativní budoucnosti, kde se vyvinula do zcela elementární bytosti. 

Nedlouho poté Storma jejich pět kolegů vytvořilo odštěpenou skupinu X-Menů známou jako X-Treme X-Men, přerušili veškeré kontakty se zbytkem týmu a hledali deníky slepé věštkyně mutantky Destiny, která předpověděla budoucnost mutantů. Během mise v Austrálii se Storm setkala s Gambitem, který chtěl získat rubín její matky. Ukázalo se, že rubín byl součásti sady, ktré jestliže se jich někdo zmocní by mohly otevřít mezidimenzionální portál. Některé z klenotů již zmizely a Gambit chtěl zajistit, že Stormin rubín zůstane v bezpečí. V tu chvíli bojovník z jiné dimenze Shaitan zaútočil a zajal Gambita a ukradl rubín. Shaitan použil drahokamy a Gambitovy schopnosti a otevřel portál aby armáda jeho pána Khana mohla začít invazi na Zemi. 

Stormini X-Meni oponovali útočníkům, ale ona byla vážně zraněna Madripoorským vládcem Vipera následně byla zajata Khanem osobně. Válečník plánoval Storm učinit svou královnou, a přikázal lékaři aby ji uzdravil. Storm se pokusila svést Khana a odvolat ho ze své invaze, a zatím co její spolubojovníci bojovali zavřít portál. V Khanových ostatních konkubínách rostla žárlivost na Stormin pokrok a pokusily se ji zabít. Přes s zranění Storm zvítězila u unikla, připojila se ke svým spolubojovníkům když zničili portál. 

Během jejího následného zotavování, které vyžadovala fyzioterapii k léčbě zad a nohou, byla Storm a její tým požádáni o návrat do Sídla a návratu zpět k základnímu týmu X-Men. Storm odmítla protože věřila, že je ještě práce, kterou její tým musí udělat. Během světového summitu řešícího rostoucí nepřátelství mezi mutanty a lidmi, nabídla Storm služby svého X-Men týmu Spojeným národům jako globální mutantní policie X-Treme Sanctions Executive. 

Storminou první misí bylo sólo, když byla pověřena infiltrovat a odhalit podzemní síť obchodování s otroky, kde nutili mutanty bojovat v gladiátorských arénách. Brzy poté se Storm a její tým vrátili do Westchesteru pomoci při obnově Sídla po minulém útoku Magneta a pokračovala ve svém novém směru. S XSE, Ororo a její kolegové oponovali těmto hrozbám jako: Weaponers a Furymu z jiné dimenze, jakož i pomáháni Helfire Clubu proti útoku ze strany nepoctivých členů Donalda Pierce. Ororo byla zajat Saurianem Hauk´kem, který znásobil její schopnosti s úmyslem způsobit globální super bouři, která způsobí zničení lidské civilizace, ale byla osvobozena kolegyní Rachel. Později Ororo doprovázela Havokův tým X-Men do Afriky aby prošetřili mutaci zvířat. Spolu s Black Pantherem, Ororo a X-Meni oponovali Genoshskému vědci doktoru Paine a ruskému kriminálníkovi Red Ghostovi, po čemž se Ororo rozhodla opustit X-Meny a zůstat v Africe. 

Po obnovení reality, která bylo pokřivena Scarlet Witch většina světových mutantů ztratila své schopnosti a Ororo se snažila chránit tyto zbývající mutanty v Africe. Během svého úsilí byla požádána Black Pantherem o ruku. Vrátila se s ním do Wakandy, setkala se s jeho matkou a zároveň přemýšlí o T´Challově návrhu. Dozvěděla se, že její strýc Shetani byl zodpovědný za útoky na africké mutanty. Po konfrontaci s ním se Ororo setkala se svou babičkou z matčiny strany a dozvěděla se o své rodinné historii. Následně přijala T´Challův návrh a pár byl oddán ve Wakandě. Po líbánkách se královský pár vydal na světové turné, sekávali se se světovými vůdci jako Doctor Doom a Namor the Sub-mariner než se rozhodli vytvořit globální spojenectví oponující U.S. Superhuman registrační akt. Po příjezdu do U.S.A. T´Challa a Ororo usilovali o setkání s prezidentem, ale Ororo byla povinná se zaregistrovat jako superčlověk před zasedáním aby jednání mohlo pokračovat. Ororo odmítla a následně byl na ni vydán zatykač, po boku svého manžela oponovala Sentinelům a Iron manovi, který byl poslán aby ji zatknul. Poté co Iron man ustoupil si Ororo a T´Challa zvolili zůstat v USA na vyšetřovací misi aby udělali opatření proti přijetí zákona o registraci. 

storm_h622.jpg

Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * * * * *    
Síla * *          
Rychlost * * * * *    
Výdrž * * *        
Projekce energie * * * * * *  
Bojové schopnosti * * * * *    

 

storm01.jpg

storm-x-men-4355300-1280-800.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Important question

(ClieeLep, 28. 9. 2018 7:30)

Now you need something extremely new? Open and look at this page. Only there the choice of wettest pussies for every unique guy and completely free! They are good slaves, they will and want do everything you say !
https://rebrand.ly/governy#A12

Recommendations: how to promote your nightcrawler.estranky.cz

(Latonyareert, 26. 3. 2018 2:49)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:11)

www.zarabanienanete6.webnode.sk

Storm

(Jan Jenšovský, 27. 10. 2009 18:54)

Je to moje nejlepší a nejdokonalejší mutantka s božskou mocí.

???

(LuCiiiNKaaa, 5. 10. 2009 16:36)

Lidičky mám dotaz ???Skoro všíchni mají mrtvou celou rodinu..Jakto ..Oni sou nesmrtelní ??