Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Shadowcat  

shadowcat.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Skutečné jméno: Katherine „Kitty“ Pryde

Přezdívky: Shadowcat, Cat, Kitten, dříve Ariel, Sprite

Identita: Tajná

Povolání: dobrodruh, učitelka, dříve student, barmanka, S.H.I.E.L.D. agent

Občanství: U.S.A

Místo narození: Deerfield, Illinois

Vzdělání: univerzita

 

Známí příbuzní

 

Carmen Pryde (otec,mrtvý)

Theresa „Terri“ Pryde (matka)

Samuel Prydeman (děda,mrtvý)

Chava Rasomoff (prateta,mrtvá)

 


Tým

X-men, dříve Excalibur, S.H.I.E.L.D., New Mutants

 

 

Barva očí: hnědé

Barva vlasů: hnědé

Váha: 49 Kg

Výška: 167 cm

 

 

Poprvé se objevila:

(as Kitty Pryde) X-men # 129 (1980)

(as Sprite) X-men  #139 (1980)

(as Ariel) X-men #171 (1983)

(as Shadowcat) Kitty Pryde and Wolverine #5 (1985)

 

 

Schopnosti

Kitty pryde je mutant se schopností "fázovat" přes pevnou hmotu tím, že přesouvá své atomy do mezer mezi atomy oběktu přez který prochází. Kitty s sebou může fázovat i své oblečení, na základě praktických zkušeností se naučila fázovat i jiné oběkty a osoby. Pro všechny záměry je Kitty nehmotná když fázuje, nicméně pořád je zranitelná psionickým nebo mystickým útokem. Některé druhy energie také mohou narušovat její fázování.

Když Kitty fázuje přez oběkt s elektrickým systémem, Proces narušuje fungování systému. Jedná se o elektrické impulsy v lidském mozku. Kitty může fázovat všechny části svého těla i přez jiné živé bytosti bez zranění se, ačkoli jiným bytostem to může způsobit bezvědomí. Kitty má také potenciální schopnost zabít, rozfázovanou bytost vtáhne do pevného oběktu, pustí ji a nechá zhmotnit v oběktu.

Kitty prochází skrz oběkty stejnou rychlostí s jakou se pohybovala před fázováním. Vzhlem k tomu, že nemůže dýchat když fázuje vydrží nepřetržitě fázovat jen tak dlouho jak dokáže zadržet dech. Také může chodit po vzduchu, když fátuje.

Kitty trénuje reflexivně převzít fázovací formu v jakémkoliv náznaku nebezpečí, jako jsou hlasité zvuky nebo výstřely, aby se ochránila.

kittypyrde03.jpg

 

Původ

Katheriny "Kitty" Pryde byla třináct a půl roku stará Židovské dívka, jejíž geniální intelekt jí umožnil brát kurzy vysokoškolské úrovně i přez jijí nízký věk. Kitty vedla docela normální život, dokud nezačala trpět stále rostoucími bolestmi hlavy, které byly projevem jejích nových mutantských schopností.

Kitty si neuvědomovala, že je mutant, až do odpoledne co Emma Frost, tehdy White queen Hellfire clubu, si pčišla promluvit s jejími rodiči ohledně zapsání Kitty na její Massachutsetts Academy. Během návštěvy, Kitty trpěla stále silnou bolestí hlavy a šla nahory do svého pokoje. Když bolesti přestaly, Kitty překvapilo zjištění, že byla na podlaze jejich obývacího pokoje. Poprvé nevědomě použila svou schopnost fázování skrz pevnou hmotu, prošla svou postelí a podlahou do místnosti dole.

Po odchodu Frostové, přišel Profesor Charles Xavier se třemi X-meny,studenty  jeho vlastního týmu mutantů, kteří bojovali za pokojné soužití mezi lidmi a mutanty. Po útoku Hellfire clubu během kterého Kitty pomohla týmu, X-men  Phoenix přinutila Kittyiny rodiče dovolit jí přidat se do Xavierovy školy, a ona se stala nejnovějším a nejmladším členem týmu. Původně se pojmenovala Spirit, ale později přijala krycí jméno Ariel. Xavier také zařídil pro Kitty zápis do hodin tance ve studiu instruktora Stevieho Huntera.

 Kitty se rychle stala plnohodnotným členem týmu X-men, ukázala svou hodnotu jednoho Vánočního večera sama bez cizí pomoci porazila jednoho z démonických N´Garai. Kitty navázala blízké přátelství se dvěma X-meny, Storm a mutantskou čarodějnicí Illyanou Rasputin.

Kitty si také vytvořila románek se svým týmovým kolegou Piotrem Rasputinem (Colussem) a získala stálého společníka při dobrodružství ve vesmíru ve formě malého jako-draka vypadajícího stvoření, pojmenovala ho Lockheed. Kitty získala dalšího blízkého přítele, když se setkala s Dougem Ramseyem spolužákem ze Stevieho tanečních hodin, se kterým sdílela slabost pro počítače. Dugova smrt na misi s New mutants se ukázala jako jedna z mnoha osobních ztrát. které Kitty utrpí.

Po návštěvě svého nedávno rozvedeného otce, Carmena, se Kitty dozvěděla, že se zapletl s japonskou Yakuzou a následovala ho do Japonska, kde byla zajata a uvedena pod mentální kontrolu Oguna, mistra bojového umění, který byl kdysi učitel jejího týmového kolegy Wolverina. S využitím Kittyina těla, se Ogun pokusil zabít Wolverina, ale selhal. Wolverine,pak učilučil Kitty aby byla  dost obratná v bojových uměních v boji proti Ogunovi, a společně se jim podařilo vyhnat Ogunova ducha. V průběhu tohoto dobrodružství si Kitty oblíbila přezdívku Shadowcat. 

Během doby co byl Colossus v Battleworld, během toho co nazýval Secret Wars byl okouzlen léčitelkou Zsaji. Po mávratu na Zem se přiznal Kitty a skončil jejich románek.

Během masakru podzemní komunity mutantů známých jako Morlocks týmem nadlidských zabijáků mutantů Marauders byla Kitty zraněná energetickým oštěpem, který hodil Marauder jménem Harpoon. Kopí negativně ovlivnilo její schopnosti. Kitty nebyla schopná znovu získat pevnost, byla zachráněna společným úsilím Evropského diktátora Doctor Doom a jeho hlavního rivala Reeda Richardse z týmu dobrodruhů známého jako fantastická čtyřka. Nicméně může si udržet pevnou formu jenom když se soustředí.

                             shadowcat-20050620004324451_640w.jpg

Po potvrzení zřejmé smrti x-menů, pomohla Kitty vytvořit Britský super tým Excalibur. Během inter-dimenzionálního dobrodružství se Kitty oddělila od svých kolegů a vrátila se sama na Zemi. Rozhodla se vzdát života kostýmované hrdinky a studovat na vysoké škole. Nicméně protože nebyla zvyklá na Britský vzdělávací systém musela se zapsat na St. Searleovu dívčí školu. Potom co pomohla školu zachránit před uzavřením se Kitty připojila k týmovým kolegům co se nedávno vrátili. 

O několik měsíců se Kitty dozvěděla, že Illyana umírá na mutanty zabíjející Legacy virus, nemoc zaměřenou na mutanty. Kitty byla u toho když Illyana nakonec podlehla nemoci, netušila, že smrt mladé mutantky s ní spojila Soulsword. Nakonec tajemná magie meče začala Kitty kazit, vzdala se zbraně a dala ji kolegyni  Daytripper, která jej zase dala své matce, cikánské čarodějce Margali Szardos.

Brzy poté, byl Excalibur osloven tajnou organizací známou jako Black Air pro pomoc na misi ostrovnímu národu Genosha. Byli přiděleni ke spolupráci s Pete Wisdomem, což je hrubý Britský mutant, který se pravidelně střetával s přímočarou Kitty. Dvojice nakonec překonala své první dojmy ze sebe navzájem a zamilovali se. Wisdom dokonce odešel od Black Air a přidal se k Excalibur aby mohl být s ní. 

Později, si Kitty najal S.H.I.E.L.D., mezinárodní policií, aby opravila systémy jejich létající základny. Kitty zjistila, že problémy způsobuje Ogunův duch, který infiltroval počítačový systém, a s pomocí Wolverina se jim podařilo zbavit se přítomnosti Oguna. Během toho Kitty přitahoval stážista S.H.I.L.D.u jejího věku, to ji přinutilo pochybovat o vztahu s Wisdomem . Brzy poté ukončila vztah.

Kitty zůstala členem týmu Excalibur až do jeho zopuštění, načež se vrátila k X-men. Brzy poté incident v Genoshe způsobil si Kitty vyvinula vzpurný postoj což se odrážel v jejím krátkém střihu vlasů, na jejích divočejších bojových technikách a k používání jednoho Wolverinova zlomeného kostního drápu v bitvách. 

Když Colossus obětoval svůj život aby rozšířil lék na Legacy virus , jeho tělo bylo údajně zpopelněno a Kitty rozptýlila popel po jeho rodné zemědělské půdě v Rusku. Truchlíc nad ztrátou jednoho starého přítele a snažící se žít normální život opustila Kitty X-men. Zapsala se na Robert A. Heinlein školu strojírenství a astrofyziky v Chikagu na plné stipendium, ale rozhodla se žít mimo akademickou půdu a začala pracovat jako barmanka pro svého souseda v jeho podniku, Belles of Hell. Kitty byla bezmocná proti stále přetrvávajícím předsudkům lidí a brzy se střetla s členy anti-mutantské studentské organizace Purity. Kitty dostala podmínku a byla nucena navštěvovat povinně poradenství. Během této doby, Kitty čelí své nejtěžší ztrátě, když se dozvěděla, že její otec byl mezi zabitými při útoku na Genoshu. 

Kittyin boj proti Purity pokračoval i po nezdařilém pokusu organizace falešného obvinění ze sabotáže výzkumného projektu. Studentská rada byla svolána aby prodiskutovala vykázání z areálu univerzity buď Purity nebo mutantů ale debata byla přerušena útokem nového druhu mutanty lovících robotických Sentinelů. Kitty je zničila s pomocí bývalé New Mutants Karmy a výměného studenta z Genoshy Shola Inkoshi. 

Kitty byla později unesena mutanty nenávidějícím Reverendem Strykerem aby mu pomohla odhalit hrozbu v podobě doupěte mutantů známých jako Mount Haven a jejich tajemného vůdce Reverenda Paula. Společně Stryker a Kitty odhalili, že Paul byl umělá inteligence, která zabila lidské obyvatele města a použila mikrobiální stroje zvané nanity k přeměně mutantních obyvatel z organické hmoty na kybernetické počítače připojených k jeho centrálnímu vědomí. Když Stormini X-meni přišli hledat Kitty, Paule se je snažil změnit také. Strykerův pokus použít Kittyiny schopnosti narušení elektroniky k zničení Paula nevyšel, a Paul zareagoval tím, že se přesunul do globální sítě. Ve snaze ochránit své druhy před Paulovou hrozbou se s ním Stryker spojil ve snaze naučit ho lidskosti, město Haven bylo pohřbeno sopečnou erupcí. Brzy poté Kitty pomáhala Storminu týmu proti hrozbě mutantského predátora Eliasi Borganovi. Po porážce Borgana, Kitty doprovodila tým zpátky do Sídla a byla požádána aby zůstala jako člen Cyclopsova obnoveného týmu X-men. Zyjistili, že je Peter Rasputin naživu, jeho tělo bylo tajně odcizeno a oživeno Ordem, mimozemšťanem, který se dozvěděl, že pozemský mutant byl zodpovědný za zničení jeho světa. Kitty našla Petera krátce pře finální bitvou X-menů a Ordem, po které se vrátil k X-men. Po mnoha letech odloučení Kitty a Peter se znovu dali dohromady.

1786557-uncanny_535_kitty2.jpg

Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * * *  *      
Síla *  *          
Rychlost *  *          
Výdrž *  *  *        
Projekce energie * *          
Bojové schopnosti * * *  *      

 

x_23__shadowcat.jpg

 

Katie Stuart

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:04)

postava zo zaujímavým menom.
www.zarabanienanete6.webnode.sk

...

(Wolfman, 15. 3. 2010 19:09)

Ona nechtěla klognou Icemana, to on valil do ní. Jí se vždycky spíš líbil Colossus a doufám že ve filmu se spolu, stejně jako v komixu, nakonec spárují.

Kitty+Bobby=LoVE

(LuCiiiNKaaa, 5. 10. 2009 16:30)

Proč ???Bobby se hodí víc ke kitty než k té druhé Rogue nebo tak něco..

Johny

(Johny, 17. 7. 2009 16:41)

Kráva:TJN

Kráva

(Jessi, 16. 7. 2009 18:01)

Chtěla klofnout Bobbyho? Kráva, na něj nemá. Bych jí rozbyla držku.

ako

(Rayden, 9. 10. 2008 13:03)

jo když chce tak se rozfázuje a projde skoro vším

Ako

(Viky, 17. 9. 2008 16:12)

A to ako by sa dalo fazovat lebo neviem co vlastne akoze vo filme roby aby presla cez stenu napr. si na to mysly alebo co??

haha pro wolwerina

(best beast, 29. 3. 2008 13:59)

no každý to neumi treba ty máš ty stránky děsné

kom

(Wolverine, 29. 2. 2008 21:06)

docela dobrý ale kazdy umi tohle zkopirovat z marvelu a jenom prelozit:-) ale Shadowcat je jinak dobrá

blbá

(h,,,,,,, 27. 2. 2008 14:04)

Ta je teda pěkně blbá!