Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Colossus

 colossus.jpg

Skutečné jméno: Piotr Nikolaievitch Rasputin

Přezdívky: Peter Rasputin, dříve Peter Nicholas, the Proletarian

Identita: Tajná

Povolání: dobrodruh, dříve umělec, správce, student, farmář

Občanství: U.S.A, dříve Ruské

Místo narození: Siberia, Rusko

 Vzdělání: Xavierova škola pro nadanou mládež

 

 Známí příbuzní:

Grigory Efimovich Rasputin (praděda, mrtvý)

Elena (prababička, mrtvá)

Ivan Rasputin (prastrýc, mrtvý)

Gregory Rasputin (děda, mrtvý)

Nikolai Rasputin (otec, mrtvý)

Alexandra Rasputina (matka, mrtvá)

Vladimír Rasputin (strýc, mrtvý)

Illyana Nikolievna Rasputina – Magik (sestra,mrtvá)

Mikhail Rasputin (bratr)

Peter Jr. (syn)

Larissa Mishchenko (sestřenice, mrtvá)

Konstantin (bratranec, mrtvý)

Klara (sestřenice, mrtvá)

Dimitriy (bratranec, mrtvý)

  

 

Tým

 X-men, dříve Excalibur, Acolytes

 

 

Barva očí: modré, přeměněný stříbrné

Barva vlasů: černé

Výška: 1,98 m , přeměněný 2,26 m

Váha: 113 kg, přeměněný 226 kg

 

Poprvé se objevil:

Gigant sized X-men #1 1975

 

 colossus-2.jpg

 Schopnosti

Colossus dokáže přeměnit své tělesné tkáně na organickou jako-ocel látku, která mu poskytuje nadlidskou sílu, která mu umožňuje zvednout/zmáčknout až 75 tun, a dělá ho odolným vůči většině zranění. Jeho obrněná forma vydrží balistickou penetraci i extrémní teplotu 70° nad absolutní nulou (-390F) přibližně 9000°F. Colossus se nemůže částečně nebo výběrově obrnit, jeho tělo je buď zcela obrněno nebo vůbec. Dokonce i jeho se stanou jako- ocelové. Díky aktu vůle se Colossus může prakticky okamžitě proměnit do své obrněné formy a zůstat v této formě dosud v neurčitou dobu. Jak je v obrněné formě, Colossus tak zůstane dokud se nechce vědomě vrátit do normálu. Nicméně pokud je Colossus v bezvědomí spontánně se vrátí do své obrněné formy. V jeho obrněném stavu Colossusovi zůstává normální lidská pohyblivost, ačkoliv jeho vytrvalost a rychlost je vyšší. Nepotřebuje při transformaci dýchat, ale věří se, že by nemohl dlouho přežít ve vakuu. 

Colossus je talentovaný v kreslení a malování. 

 Původ

Vyrůstal na farmě svých rodičů, Piotr Rasputin viděl jak se jeho starší bratr stal kosmonautem. Mikhail později objevil, že je talentovaný mutant se schopností energetické deformace, aby to zůstalo tajné vláda padělala jeho smrt. V pozdějších letech se Piotr dozvěděl, že je také mutant a mohl proměnit svoje tělo v ocel. Ale byl spokojený s používáním svých schopností k pomáhání svým kolegům zemědělcům. Když proměněný Piotr zachránil svou sestru Illyanu před neřízeným traktorem, byl osloven Profesorem Charlesem Xavierem, který rekrutoval mutanty do svého nového týmu X-men aby pomohli zachránit jeho původní studenty z živého vnímajícího ostrova Krakoa. Xavier dal Piotrovi přezdívku Colossus a ten se neochotně připojil k tomuto týmu, který pomohl osvobodit původní X-meny a pomohl porazit Krakou.Po bitvě Piotr zůstal s X-meny v Americe, ačkoli bylo obtížné přizpůsobit se životu v jiné kultuře.

Když X-meni navštívili prehistorický Savage Land v Antarktidě, Colossus zachránil nějaké domorodé ženy před dinosaurem. Na oplátku dvě přeživší ženy, Nereel a Shakoni mu nabídly aby se připojil k rituálu na počest jejich padlého kamaráda. Říkaly, že rituál zahrnuje stvoření nového života. ačkoli byl Piotr ze začátku neochotný, obě ženy na tom trvaly až se sám odevzdal jejich náklonnosti. Později  byli X-meni zajati zabijákem Arcadem, který Colossusovi vymyl mozek, a ten věřil že je Proletarian, pracující hrdina komunistického Ruska a obrátil se proti svým týmovým kolegům. Colossus to překonal, a X-meni brzy čelili realitou-manipulujícímu mutantovi Proteusovi, který jak se ukázalo byl zranitelný kovem. Chopíc se této slabosti, Colossus ponořil své ocelové pěsti do srdce Proteovy energetické formy, podle všeho ho zabil a vzal s sebou Colossusovu nevinu. Brzy poté X-meni rekrutovali mladou mutantku Kitty Pryde. I přez jejich počáteční ostych, rozkvetl mezi ní a Colossusem románek. Později Arcadeova asistentka Slečna Loke unesla X-menovu jedinou lásku, včetně Illyany, k přinucení týmu zachránit Arcade od despotického doktora Dooma. X-meni ho zachránili a Illyana zůstala s Colossusem v Xavierově sídle. Nakonec byla Illyana chycena v démony-plné říši Limbo svým tehdejším pánem Belascem. Zůstala mu v zajetí po mnoho let, i když na Zemi uplynulo jen pár minut a vrátila se jako dospívající kouzelnice Magik.

Colossus a Kitty se sblížili a konečně si vyznali své city. Colossus byl mezi x-meny nucen bojovat s božským Beyderem na jeho Battleworldu. Tam se zamiloval do léčitelky Zsaji. Poté co byl Colossus zabit kosmicky poháněným Doomem, Zsaji dala svůj život, aby ho oživila. Colossus se vrátil na Zemi se zlomeným srdcem, ukončil svůj vztah s Kitty, ačkoli zůstali přátelé. Colossus byl později nucen vzít další život, když Marauders napadli podzemní Marlocks. Aby zachránil svého týmového kolegu Nightcrawlera, Colossus zabil Maraudera Riptida, ale Riptidovy útoky způsobily Colossusovi, že bio- energie začala unikat z jeho kovové formy jako krev z rány. Tehdejší spojenec X - menů Magneto se pokusil léčit Colossuse svými magnetickými schopnostmi, ale byl schopný jenom uzavřít rány, uvěznil Colossuse v jeho kovové formě. Zotavil se na Muir Islandu, Colossus se později  vrátil k X-menům stojícím proti mystickému Adversy v Dallasu. Když se X-men vrátili do Savage Land poté co by zničen gigantický mimozemský Terminus, Colossus se setkal s Nereel. Setkal se s jejím synem, Peterem, nevěděl že chlapec je výsledek jeho dřívějšího spojení s Nereel.

Po neúspěšné démonické invazi do New Yorku se navrátil Illyaně její věk. Colossus věřil že bude bezpečnější když bude pryč od X-Menů a poslal ji domů do Ruska, zatímco on se vrátil s týmem do Austrále.X-Meni unavení ze zdánlivě nikdy nekončících bitev  prošli Seige Perilous, mystickou bránou, která soudí všechny kteří projdou a posílá je do nového života. U Colossuse se dostavila doslova amnézie, založil si novou identitu jako Peter Nicholas, stavební ředitel, který se stal uznávaným umělcem. Během této doby se setkal s Morlocskou ex-vůdykní  Callisto, jejíž vzhled byl změněn v krásnou ženu kůži-ovládajícím Morlockem Masque. Jeho idelická existence zkončila když byl psionicky posednut  Shadow Kingem a poslán zabít Xaviera. Byl osvobozen, když Xavier vymazal osobnost Petera Nicholase, obnovilo se Colossusovo pravé já a on se vrátil k X-Menům. Brzy poté byli X-Meni vtaženi do dimenzionální prázdnoty kde se Colossus setkal s Mikhailem, X-Meni se vrátili na Zem a přivedli Mikhaila sebou, nicméně Mikhailovo duševní zdraví  trpělo kvůli dlouholeté izolaci a ztratil nervy dovedl Morlocks ke zdánlivé hromadné sebevraždě. Colossus nevěděl, že je vlastně Mikhail teleportoval do alternativní dimenze známé jako "Hill".

Mezitím ruská vláda napadla Rasputinův domov, zabila Colossusovy rodiče a zajala Illyanu, kterou se snažili geneticky urychlit aby bojovala proti hrozbě, mutantovi Soul Skinnerovi. Byla brzy zachráněna Colossusem a vrátila se s ním do Ameriky. Nakonec padla Illyana za oběť mutanty zabíjejícímu Legacy Viru, rozčarovaný Colossus opustil Xavierův sen a přidal se k Magnetovým stoupencům  Acolytes. Peter se staral o Magneta s vymazanou myslí po pomstě Profesora X za zranění Wolverina rukou mistra magnetismu. Po zničení orbitální základny Avalon, rukou Holocausta, mutanta z reality, kde byl Apocalypse pánem většiny světa, se Colossus setkal s Callisto, ke které choval city když trpěl amnézií z Siege Perilous. Později Piotr pátral po Kitty, tehdy člence Britského super týmu Excalibur. Když našel Kitty jak se líbá s jeho tehdejším přítelem Petem Widsomem, Colossus málem umlátil Widsona k smrti v záchvatu žárlivosti. Excalibur převzal odpovědnost za Colossuse a on přijal svou roli v týmu, sloužil jako cenný člen týmu až dokud se nerozpadli, počemž se Colossus vrátil k X-Men. Když Xavier dočasně rozpustil X-Men ve snaze vypudit mimozemského podvodníka, Colossus a jeho týmová kolegyně Marrow vyrazili na dovolenou, ale místo toho byli teleportováni do Hill. Tam Colossus osvobodil Mikhaila zpod špatného vlivu vnímající energetické bytosti a vzal jej zpátky na Zem. Brzy poté během střetnutí mezi X-Meny a silami Apocalypsy použil Mikhail své schopnosti k teleportu Apocalypsových Jezdců neznámo kam.

Po smrti proslulé genetičky Moiry McTaggert obyvatel Sídla X-Menů vědec Beast použil její práci k vytvoření léku na Legacy Virus ale nemohl být aktivován bez napodobení způsobu, kterým se poprvé epidemie rozšířila, skrz smrt infikovaného mutanta. Poté co bezmocně přihlížel jak jeho sestra podléhá viru si Colossus píchl injekci se vzorcem. Sérum způsobilo, že jeho schopnosti vzplály lék se tak rozšířil do zemské atmosféry, proces si vyžádal jeho život. Colossusovo tělo bylo pravděpodobně zpopelněno a Kitty rozptýlila jeho popel po domácí zemědělské půdě v Rusku, ale jeho tělo tajně ukradl Ord, mimozemšťan, který se dozvěděl, že pozemský mutant byl zodpovědný za zničení jeho světa. Ord přišel na Zemi vyhlásit válku, ale špionážní agentura S.W.O.R.D. pod oddělení S.H.I.E.L.D. pro zpracování mimozemských záležitostí byl schopen vypořádat se s ním diplomaticky. Ord oživil Colossuse a celá léta ho vězni přičemž na něm experimentoval. Nakonec Ord objevil lék na Legacy Virus který byl ještě v Colossusově systému a představil svůj objev Benetechskému genetikovi, doktoru Kvita Raovi, který ho upravil a vytvořil "lék" na mutantskou nemoc. X-Meni se dozvěděli o léku a šli do Benetechu vyšetřovat. Tam Kitty našla Colossuse naživu po překonání prvního šoku ho vzala na pomoc X-Menům proti Ordovi. Poražený Ord byl vzat do vazby a Colossus se vrátil domů s X-Meny, aby se přizpůsobil své nové chuti do života.

Brzy poté se Colossus zapojil do záhadných úmrtí několika jeho bratranců, z nichž všichni pocházeli z "Doom of Old Russia"  Gregorie Rasputina. Po návratu domů aby ochránil to co zbylo z jeho rodiny se Colossusovi podařilo najít bratrance a strýce. Všichni odhalili problém s rodinou a šílenstvím, teprve když zjistili, že se Grigorij pokoušel vrátit skrz své potomky. Grigorij byl součástí mistrovského plánu, který byl staletí v činnosti. Grigorij a Mr. Sinister usilovali o návrat Apocalypsy a zničení lidstva. Nevěřícný Colossus zjistil, že se Mr. Sinister spojil s jeho bratrem, Mikhailem, aby proces urychlil.

Colossus a Mikhail začali bojovat mezi sebou o to, kdo bude poslední žijící Rasputim, dědicem Grigorijho duše. Nakonec se Mikhail snažil Colossuse ochránit tím, že poslal pryč a sám se postaral o to aby se Grigorij nikdy nevrátil.

Poté Ord osvobozený z vazby opět napadl Colossuse a X-Meny. X-Meni byli uprostřed bitvy vytáhnutí ze Země S.W.O.R.D.em s cílem vypořádat se se stále nebezpečnější situací na palubě lodi S.W.O.R.D.u, ukázalo se, že Colossus je mutant předurčený k zničení Breakeworldu.

 

 co.jpg

 

 

Powergrind 1 2 3 4 5 6 7
Inteligence * * *  *      
Síla * * * * * *  *
Rychlost * * *  *      
Výdrž * * * * * *  *
Projekce energie *  *  *  *  *    
Bojové schopnosti * * * *  *    

 

 

Daniel Cudmore

colossus-leather-vest-800x800.jpg

colossus_and_kitty_by_logicfun-d30v42l.jpg 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your nightcrawler.estranky.cz

(Latonyareert, 26. 3. 2018 4:14)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

.

(httrsh, 4. 8. 2015 17:04)

www.zarabanienanete6.webnode.sk

Colosus vs. Magneto

(Wolfman, 10. 3. 2010 21:55)

V X-men evolution mají manlou šarvátku, Magneto ho přimáčkne na stěnu, Colosus se promění zpět na organickou formu a sundá Magneta pěstí.

No..

(Phoenix, 12. 2. 2010 12:01)

No ty nechtěl bych být v jeho kůži kdyby se postavil proti magnetovi heh...maj stejný problém s wolvem

Goood

(Jessi, 16. 7. 2009 18:00)

Jojo. Tenhle se mi moc líbí. Ale iceman je lepší

colossus

(joker, 24. 8. 2008 12:36)

colossus a iceman ty semi nejvíc líběj jsou promě nejlepší líbí se mi jejich síla kdyby se jejich síla spojila tak byto bylo užasný

super!!!!!!!

(tomik, 24. 3. 2008 7:37)

Tak tenhle X-men je podle mě úplně nejlepší !!!!!